Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Çukurova Filormani Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Orkestra Şefliği Yarışması’nda ilk üçe giren şeflere Adana’da düzenlenen bir törenle ödülleri verildi.

Adana’da düzenlenen “Uluslararası Orkestra Şefliği Yarışması”nda birinci olan Kolombiyalı şef Juan Pablo Valencia Heredia, 2.000 USD para ödülü ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) ile gelecek sezonlarda 3 konserlik bir sözleşme kazandı.

Yarışmada ikinci olan İspanyol şef Roberto Baltar Gardon, 1.000 USD para ödülü ve 2 konser hakkı kazandı, üçüncü olan Japon şef Masane Ota ise 500 USD para ödülü ve 1 konser hakkı elde etti.

Ayrıca, yarışma kapsamında “Müzik Öğretmenleri Ödülü”, “Down Sendromu Farkındalık Ödülü”, ve “Müzisyenler Ödülü” gibi farklı kategorilerde ödüller verildi. Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Şefi Orhan Şallıel, ödül töreninin 20 Ekim 2023 Cuma günü gerçekleştirilmesi planlanmıştı, ancak Türkiye’de ülke genelinde Filistin’e yönelik İsrail saldırılarına tepki olarak ilan edilen 3 günlük yas nedeniyle ödül töreni sade bir şekilde düzenlendi.

Kaynak: https://www.cumhuriyet.com.tr/kultur-sanat/1ferit-tuzun-uluslararasi-orkestra-sefligi-odulleri-verildi-2132719

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir